به وب سایت انجمن خوش آمدید
banner
  rss
English فارسی
فصلنامه ها


امکان پرداخت اینترنتی هزینه ثبت نام 

 

اخبار انجمن

پیام تسلیت آیت الله دکتر سید مصطفی محقق داماد در پی فاجعه فروریزی برج متروپل آبادان
1401/03/07

 

فاجعه دردناک و غمبار فروریزی برج متروپل در شهر تحمل، مقاومت و بردباری آبادان قهرمان که موجب مرگ عده‌ای از هموطنان عزیزمان در آن دیار شد، همه ملت ایران را سوگوار ساخت.

فاجعه‌ای که علاوه­بر عزادار ساختن خانواده‌های سربلند مرزداران ایران زمین، برگی بر دفتر بی‌خردی‌ها و ناکارامدی‌های زمان ما افزود. این حادثه به یقین حاکی از فساد اداری، سوء روابط و ارجحیت منافع شخصی بر حقوق عمومی است. متأسفانه نتیجه این سودا زدگی چیزی جز به محاق رفتن دانش و تخصص فنی در امور و ظاهر شدن باندبازی و کارچاق‌کنی نبوده است.

تمدن ایران زمین همواره در ایجاد بناهای مستحکم، زیبا و پایدار سابقه دیرینه دارد. برخی از آنها پس از صدها سال هنوز بدون هیچگونه خراش و آسیبی پابرجا و میزبان زائران و سیاحتگران است و همچنان بر تارک هنر ایرانی می­درخشد. در چنین تمدنی اینگونه رخدادها واقعا اشگبار است.

تاسفبارتر آنکه این قبیل حوادث در همین سنوات اخیر مکرراً رخ داده و ملت عزیز ایران از مجازات قاصران و مقصران مستحضر نشدند و همچنان منتظرند. در حالیکه‌ به پیامبر اکرم (ص) منسوب است که فرمود: مؤمن از یک سوراخ دو بار گزیده نمی­شود !

اینجانب حادثه سوزناک فروریزش برج متروپل را به همه خانواده‌های سوگوار و پدران و مادران داغدار تسلیت عرض می­کنم و از خداوند می‌خواهم که درگذشتگان را در جوار رحمت خود جای دهد و به بازماندگان صبر جمیل و اجر جزیل عنایت فرماید.

سید مصطفی محقق داماد

تمبر یادبود
همایش ملی پیشگیری از قصور و جرایم پزشکی
تمامی حقوق این سایت برای انجمن اخلاق و حقوق پزشکی ایران محفوظ است @ 1389
طراحی: شرکت پوژمان