به وب سایت انجمن خوش آمدید
banner
  rss
English فارسی
فصلنامه ها


امکان پرداخت اینترنتی هزینه ثبت نام 

 

اخبار انجمن

سی و یکمین جلسه شورای هماهنگی مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک
1400/07/04

شورای هماهنگی مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک به ریاست وزیر دادگستری تشکیل جلسه داد.

به گزارش روابط عمومی وزارت دادگستری، دکتر امین حسین رحیمی وزیر دادگستری و رئیس شورای هماهنگی مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک در سی و یکمین جلسه نشست اعضای این شورا، ضمن تسلیت ایام سوگواری اربعین حسینی و گرامی داشت هفته دفاع مقدس و یاد و خاطره شهدای جنگ تحمیلی، بر لزوم توجه و رسیدگی جدی به وضعیت کودکان کار و خیابان تاکید کرد.
وزیر دادگستری اظهار داشت: در موضوع کودکان کار و خیابان کمبود نظریه و قانون نداریم و به دنبال این هم نیستیم که با جمع آوری این کودکان از سطح شهر، صورت مساله را پاک کنیم، بلکه می بایست مشکلات این حوزه با مشارکت همه دستگاه های مرتبط و استفاده از ظرفیت سازمان های مردم نهاد به طور ریشه ای حل و فصل شود.
وی با بیان اینکه در رسیدگی به مشکل کودکان کار برای ما تفاوتی ندارد که کودک ایرانی باشد یا از اتباع دیگر کشورها تصریح کرد: آنچه مهم است حفظ کرامت کودکان است؛ این کودکان باید در کلاس درس مشغول تحصیل باشند، لذا باید با هم افزایی دستگاه ها از همه ظرفیت های موجود استفاده شود و کودکان عزیز در جایگاه مناسب خود قرار گیرند.
رحیمی در خاتمه از نمایندگان دستگاه های عضو این شورا خواست تا از طریق کار گروه های مرتبط و با هم افزایی و برنامه ریزی نتیجه محور، به دنبال رفع هرچه سریعتر مشکل کودکان کار و خیابان باشند و طی زمانبندی لازم گزارش اقدامات خود را به دبیرخانه مرجع ملی اعلام نمایند.


روابط عمومی انجمن علمی حقوق پزشکی ایران

تمبر یادبود
همایش ملی پیشگیری از قصور و جرایم پزشکی
تمامی حقوق این سایت برای انجمن اخلاق و حقوق پزشکی ایران محفوظ است @ 1389
طراحی: شرکت پوژمان